W dniu 13 stycznia o godz. 16:00 koledzy krótkofalowcy z Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Krótkofalarskiej SP5MASR, Stowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej SP5WWL oraz Klub Łączności przy LO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie SP5YAM mają przyjemność wypuścić balon stratosferyczny. Podczas lotu balon będzie wyposażony w nadajniki radiowe które będą nadawały pozycję oraz wiele innych parametrów takich jak np: wysokość. Również balon zostanie wyposażony w nadajnik SSTV który radiowo wysyła obrazki w formie dźwiękowej. Obrazki można dekodować przy wykorzystaniu radiotelefonu lub skanera radiowego na pasmo 2m. Balon będzie nadawał obrazki na częstotliwości 144,500MHz. Dekodować można obrazki np: poprzez aplikacje "ROBOT36" ze "Sklepu Play". Lot balonu to też forma edukacyjna którą propagujemy w śród najmłodszych.

Na licytacje wystawiamy 1 miejsce dla zwycięzcy oraz bardzo krótki komentarz. Osoba która najwięcej przekaże na WOŚP będzie miała możliwość wysłania drogą mailową zdjęcia i komentarza swojego albo zespołu osób które przekazały najwyższą kwotę. Zbiórka ma charakter dobrowolny i charytatywny. Zdjęcie należy wysłać do godz. 15 na podany po wygranej licytacji adres e-mail.

Dodatkowo wygrana ekipa lub osoba będzie opisana przy artykule z wydarzenia w jakim braliśmy udział.

Prosimy by minimalna rozdzielczość zdjęcia wynosiła 650x500. Należy mieć też na uwadze prawo do ochrony wizerunku oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Na obrazek zostanie też nałożonych kilka szczegółów.

ZAPRASZAMY KRÓTKOFALOWCÓW, NASŁUCHOWCÓW ORAZ SYMPATYKÓW ŁĄCZNOŚCI DO LICYTACJI.
PONIŻEJ JEDNO ZE ZDJĘĆ KTÓRE BYŁO NADAWANE
(prezentuje wypuszczenie balonu stratosferycznego)

s

Orientacyjna prognoza trajektorii lotu:

http://predict.habhub.org/#!/uuid=7d2e90743802ded84d5cd792d7731a1bef837782

Oczywiście informujemy że z przyczyn technicznych istnieje ryzyko nie w pełni udanej misji, lecz dołożymy wszelkich starań by lot odbył się pomyślnie.

Zapraszamy też by przybyć osobiście do Góry Kalwarii.
Balon startuje z okolic Grodziska Mazowieckiego.
Więcej na temat samego lotu: http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=230409&temat=485270

Link do aukcji :https://aukcje.wosp.org.pl/udzial-w-locie-balonu-nadajacego-sstv-sp5masr-i8819233

Pomysłodawca
Michał SP5OSP